List

List Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego z okazji 75. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Piątki Poznańskiej   czytaj >>> Listopad – czas jedności Kościoła
Miesiąc, który teraz przeżywamy jest szczególnym wyrazem jedności Kościoła. Teraz szczególnie można doświadczyć, iż wszystkie dusze – i ludzi żyjących jeszcze na ziemi, i dusze tych, którzy żyją w czyśćcu, i dusze Świętych w Niebie – wszyscy razem stanowimy jeden Kościół. Pomiędzy nami jest wielka łączność, zależność, jest więź. Tworzymy jedną rodzinę, gdzie Ojcem jest Bóg. My wszyscy zaś jesteśmy Jego umiłowanymi dziećmi – szczególnie umiłowanymi, wybranymi, powołanymi; dziećmi, które Bóg zbawił. A uczynił to za niezwykłą cenę – Sam oddał życie za każdą duszę.
Zatem ten miesiąc powinien być miesiącem, w którym szczególnie uświadamiamy sobie łączność w Kościele. Uświadamiamy sobie, iż jest inne życie niż to znane nam na ziemi; życie, które łączy wszystkie dusze. Tym życiem jest życie Boga. Jest jedno tchnienie, które powołuje do życia – jest to tchnienie Boże. Jest jedna miłość, która łączy serca, która je zbawiła i która królować będzie przez całą wieczność. W tej miłości wszyscy możemy spotkać się, dążyć do wieczności i w wieczności żyć.
POLECAMY ŚWIADECTWO !