OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2017

                                     11 Niedziela Zwykła

 

1.

Trwa oktawa Bożego Ciała, po Mszy świętej procesja. W tym tygodniu o obsługę procesji proszę Parafian; we wtorek z Teresy, pozostałe dni z Chociczy. Parafianom dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie się w przygotowanie i przeżywanie uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać.

2.

W czwartek zakończenie oktawy. Po Mszy świętej procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. O zbudowanie ołtarzy proszę tych, którzy budowali ołtarze na uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze: I – przy dzwonnicy, II – przy bramie od ulicy Kościelnej, III – narożnik Kościelna i Leśna, IV – przy krzyżu misyjnym.

   
   
   

3.

We wtorek o g.1000 Msza święta dla chorych i osób starszych z udzieleniem sakramentu chorych. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej spotkanie na salce. Rodziny proszę o pomoc chorym w dotarciu do kościoła.                                  

4.

W piątek kończymy rok szkolny:

– Msza święta na zakończenie roku szkolnego o godzinie 830

– Nabożeństwo dla przedszkolaków o godzinie 1000

– Msza święta dla absolwentów gimnazjum o godzinie 1400

Uczniów, rodziców i nauczycieli zachęcam aby wspólnie podziękować Panu Bogu za mijający rok szkolny i prosić o szczęśliwe wakacje

5.

Aby dobrze przeżyć zakończenie roku szkolnego skorzystajmy ze spowiedzi. Okazja do spowiedzi w czwartek w godzinach od 1600 do 1800.

   
   
   
   
   

6.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.

Odeszła od nas + Rozalia Generowicz z Chociczy – pogrzeb był w piątek w Kaliszu

   
   
   
   

 

Zapowiedzi przedślubne:

Klauziński Michał z Rogalina i Kowalska Monika z Chociczy – zap. I

(18.06 – 25.06 – 02.07.2016)Boże Ciało
Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 i wiąże się z widzeniami św. Julianny z Cornillon, przeoryszy konwentu augustianek. Święta Julianna przekazała, że w trakcie objawień Jezus przykazał jej aby dołożyła wszelkich starań w celu ustanowienia święta ku czci Ciała i Krwi. Początkowo uroczystość została wprowadzona tylko lokalnie dla diecezji Liège. W 1252 r. Praktykowano ją już w całej Germanii. Z objawieniami św. Julianny z Cornillon zetknął się archidiakon Liège Jacques Pantaléon, który już jako papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił dla całego Kościoła Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
POLECAMY ŚWIADECTWO !