Ogłoszenia duszpasterskie 05.04.2020

Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa)

1

W tygodniu rozpoczynamy Triduum Paschalne, będzie to dla wszystkich wyjątkowy czas. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej zostaje przedłużona do odwołania. Do soboty 11 kwietnia we Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób. Od 12 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) – nie więcej niż 50 osób razem z celebransem i usługującymi. Limity te mogą ulec zmianie.

 

W takiej sytuacji nie będziemy przeżywać naszego parafialnego odpustu, pierwsza Komunia święta zostaje przesunięta na termin późniejszy.

2

Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g.1900. Ten dzień jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa

3

Wielki Piątek: Droga Krzyżowa o godzinie 1830. Nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej o g.1900. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.

4

Wielka Sobota: Msza święta Wigilii Paschalnej o g.2200. Na Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dlatego przynosimy w tym dniu świece. Kościół w tym dniu zachęca nas do wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Nie będzie świecenia potraw na stół wielkanocny. W tym roku modlitwę poświęcenia wypowie głowa domu przed śniadaniem. Teksty można pobrać ze strony internetowej www.swietawdomu.pl lub z naszej strony parafialnej www.chocicza.archpoznan.pl. Zachęcam do wydrukowania sobie tych tekstów; dla tych, którzy takich możliwości nie mają zostały przygotowane teksty i wyłożone są na oknie. Strona www.swietawdomu.pl przygotowana przez naszą archidiecezję pomoże nam w przeżywaniu świąt wielkanocnych zachęcam do zaglądania na tę stronę (link tej strony jest również na naszej stronie parafialnej). Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek – pół godziny po Mszy świętej i Wielki Piątek – pół godziny po nabożeństwie. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim przed południem od 1000 do 1200 i po południu od 1500 do 1800. Zawsze ministranci pełnili dyżur przed Grobem Pańskim; w tym roku proszę osoby dorosłe aby przejęły tę rolę (pół godziny). Na salce wyłożony jest grafik na którym można się wpisać. Pozostałych Parafian proszę aby na kilka minut weszli do kościoła na adoracje.

5

W Niedzielę Wielkanocną Msze święte o godzinie 730. 945 i 1100, nie będzie Mszy świętej wieczornej, w Poniedziałek Wielkanocny porządek niedzielny: 730, 945 i 1700. W tym dniu przed kościołem zbiórka na WT, KUL i szkoły katolickie.

6

Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu zbieramy daninę diecezjalną i na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone dotychczas ofiary.

7

Odszedł od nas + Stanisław Wojciechowski – pogrzeb był w czwartek. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiana w terminie późniejszym.

Zapowiedzi:

– Kaźmierczak Marcin z parafii Chocicza i Kaźmierczak Sandra Maria z parafii Chocicza – zap. I (29.03 – 05.04.2020)

 

 

 

CHRZEST
KOMUNIA ŚWIĘTA
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
BIERZMOWANIE
MAŁŻEŃSTWO
NAMASZCZENIE CHORYCH
POGRZEB
POGRZEB