Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019

  1 Niedziela Adwentu

 

1.

Rozpoczynamy adwent, czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty od poniedziałku do piątku o 1700, w sobotę o 900. W czasie rorat będziemy zbierać słodycze dla dzieci z domu dziecka w Szamotułach. Zachęcam do udziału w roratach.

2.

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 1900. Od 1800 do1900 okazja do spowiedzi. Modlitwy poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół ASD w Poznaniu. Zachęcam do udziału.

3.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź z okazji pierwszego piątku: w czwartek od 1500 do 1600 dla uczniów szkoły podstawowej, w piątek od 1500 do 1600 dla młodzieży i dorosłych.

4.

Chorych odwiedzę w piątek od godziny 800. Bliżej świąt będą jeszcze raz odwiedziny chorych; nie będzie już odwiedzin w pierwszy piątek miesiąca w styczniu.

5.

W piątek po Mszy świętej 1 katecheza przed chrztem

6.

W sobotę Msza święta chrzcielna

7.

W pierwszą sobotę miesiąca przed Mszą świętą o 1625 Wspólnota Żywego Różańca odmawiać będzie różaniec.

8.

Za tydzień składka przeznaczona na rozbudowę kościoła

9.

W sobotę po Mszy świętej spotkanie formacyjne dla grup duszpasterskich

10.

Za tydzień – od II niedzieli adwentu rozprowadzać będziemy świece i opłatki wigilijne.  W naszej parafii świece małe są w cenie 8 złotych, duże 14 złotych, Ofiary ze świec i opłatków będą przeznaczone na pomoc potrzebującym. Ofiary dla potrzebujących można też składać do skarbony św. Antoniego.

11.

W zakrystii albo u ministranta   można nabyć kalendarz katolicki – ścienny– w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na półkolonie dla dzieci

12.

Na oknie został wyłożony kolejny numer miesięcznika „ Wiara, Patriotyzm i Sztuka” w promocyjnej cenie 3,50 zł. Można się obsłużyć

13.

Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

14.

Komunikat Kurii Poznańskiej

Archidiecezja Poznańska zamierza rozpocząć proces beatyfikacyjny Wandy Marii Błeńskiej

Ksiądz Arcybiskup zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości w przedłożonej sprawie, aby zechcieli przekazać je do Kurii Metropolitalnej w Poznaniu do dnia 30 czerwca 2020 r.

 

 

 

CHRZEST
KOMUNIA ŚWIĘTA
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
BIERZMOWANIE
MAŁŻEŃSTWO
NAMASZCZENIE CHORYCH
POGRZEB
POGRZEB