OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2017
28 Niedziela Zwykła

1. W październiku nabożeństwo różańcowe: w dni powszednie po Mszy świętej, w niedziele pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. Wszystkich zachęcam do wspólnej modlitwy.
2. Od poniedziałku do piątku na 1600 zapraszam dzieci na dziesiątkę różańca
3. Spotkania z kandydatami do bierzmowania po nabożeństwie różańcowym: we wtorek klasy VI i VII podstawowe, w środę klasy II i III gimnazjalne. Kandydaci biorą udział we Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym.
4. Wymienianki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii, jednorazowe można wrzucić do przygotowanej skrzynki.
5. W piątek po nabożeństwie 3 katecheza przed chrztem
6. W sobotę o godzinie 1830 zbiórka przy kościele i wymarsz w kierunku Warty. W Rogusku nad Wartą ognisko, komu trudno przejść ten odcinek drogi może dojechać jakimkolwiek środkiem lokomocji. Zabieramy coś do jedzenia, termosy, latarki i wszystko co potrzebne jest do przetrwania. Pamiętajmy o elementach odblaskowych. Zachęcam do udziału.
7. Odeszli od nas + Daniel Gnaciński z Chociczy – pogrzeb był w czwartek w Chociczy i + Aniela Szymkowiak z Chociczy – Msza święta pogrzebowa we wtorek o 1400 w Kolniczkach po Mszy pogrzeb.
8. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Za tydzień w parafii gościć będziemy kleryka z naszego seminarium, po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na ASD w Poznaniu.

Zapowiedzi przedślubne:
Rejmann Łukasz z Chociczy i Jędrzejczak Anna z Książa – zap. II
(08.10 – 15.10 – 22.10.2017)Październik miesiącem Maryjnym

Dlaczego październik jest miesiącem maryjnym? Takie pytanie zadało jedno z forum internetowych młodym internautom i o dziwo wszyscy, którzy na nie odpowiedzieli wiedzieli, że ma on coś wspólnego z odmawianiem różańca. Jedna z internautek powoływała się na objawienia w Fatimie, które miały miejsce w tym miesiącu, w 1917 roku. Oczywiście widać, że kluczem jest tu różaniec i to właśnie on jest główną przyczyną, dla której październik jest nazywany miesiącem maryjnym.

POLECAMY ŚWIADECTWO !